Diyarbakır'da toplumsal cinsiyet eşitliği farkındalık atölyeleri Diyarbakır'da toplumsal cinsiyet eşitliği farkındalık atölyeleri

Ferıt Aslan - ÖZEL HABER

TFF 2.Ligde mücadele eden ve bu yıl yeni yönetim, yeni teknik ekip ve yeniden oluşturulan bir takım ile birinci lige çıkmayı hedefleyen Amedspor’un istediği bir kadro oluşturduğu belirtildi.

Kulüp başkanı Aziz Elaldı, şimdiye kadar 17 futbolcu transfer ettiklerini ve hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyledi. 

Çermikgazetesi.com’a konuşan Amedspor Başkanı Aziz Elaldı, takımın kamp çalışmasının sürdüğünü ve hedeflediklerini yolda ilerlediğini kaydetti.

Yeni bir yönetim ve teknik ekip ile yola çıktıklarını ifade eden Elaldı, göreve geldikleri günden beri kamuoyuna verdikleri sözler doğrultusunda bir kadro oluşturduklarını bildirerek, şöyle dedi:

“Biz artık bu ligde camia takımı kalmadığını ve Amedspor’un yerinin burası olmadığını baştan söyledik. Bu nedenle aidiyet duygusu ile oynayacak ve takım için her şeyini ortaya koyacak futbolcularla yola devam edeceğimizi söyledi. Yeni Teknik direktörümüz ile birlikte şimdiye kadar istediğimiz hedefe bizi ulaştıracak 17 futbolcu transfer ettik. Şimdi 1-2 futbolcu ile daha görüşmelerimiz sürüyor. Eğer anlaşırsak onları da kadromuza katmak isteriz. 

Bu takımı birinci lige çıkarmak için ne gerekiyorsa yönetim olarak yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Amedspor, bu lige yakışmıyor. Amedspor’u hak ettiği yere çıkarmak boynumuzun borcudur.''

Ankara’da bulunduğunu hem bazı işadamları hem de bürokraside bazı görüşmeler gerçekleştireceğini de söyleyen Elaldı, ''Aynı zamanda Futbol federasyonu ile de görüşeceğiz. Amedspor’a yıllardır uygulanan başta deplasman yasağı olmak üzere bir çok konuda görüş alışverişinde olacağız. Biz başından beri bütün sorunların diyalog yolu ile çözüleceğini söyledik ve o minvalde hareket ediyoruz” diye konuştu.