Annenizi mutlu etmek için Anneler Günü'nü beklemenize gerek yok. Çünkü onlar da ne kadar sevildiklerini ve takdir edildiklerini bilmek ister.  Kendini özel hissetmesi için ona zaman ayırmak, özellikle kötü veya stresli hissettiği günlerde çok işe yarar. 

İşte annenizi mutlu etmenin 6 basit yolu...

1- Ona nasıl hissettiğini sorun

Sizin olduğu gibi annelerin de konuşacak insanlara ihtiyacı vardır. Ne kadar yanınızda olurlarsa olsunlar onların da yaslanacak bir omuza ihtiyaç duyduğu günler olabilir. Annenize duygularını sormanız, onunla muhabbet etmeniz sevildiğini hissettirecektir.

2- Hata yaptıysanız özür dileyin

Basit gibi görünse de yanlış bir davranış sergilediğinizde annenizden özür dilemeniz onu düşündüğünüzü göstermenin en iyi yoludur.

3- Annenize izin verin

Annenize yaptığı işlerle ilgili bir mola teklif edin. Tüm sorumlulukları üstlenin ve onun nefes almasına izin verin.

Diyarbakır'da depremzedeler için moral etkinliği yapıldı Diyarbakır'da depremzedeler için moral etkinliği yapıldı

4- Onunla zaman geçirin

Annenizi mutlu etmenin en güzel yolu onunla vakit geçirmektir. Onu aramak ya da onunla kahve içmek kadar küçük bir şey annenize sevildiğini hissettirecektir.

5- Annenizi çabası için takdir edin

Annelerin her şeyi yapacaklarını düşünüp her zaman gereken yerde olacaklarını varsayarız. Ama her zaman böyle olmak zorunda değil. Çabalasa da başaramayacağı şeyler olması normal. Annenizin çabalarını içtenlikle kabul etmek ve bunun için ona teşekkür etmek mutlu olmasına yardımcı olacaktır.

6- Ona hediye alın

Annenizi özel bir hediye ile şaşırtmak onu heyecanladıracaktır. Ona alacağınız hediye, annenizi düşündüğünüzü gösterir ki bu her zaman içten bir duygudur. Hediye için sadece Anneler Günü'nü beklemeyin.
(NTV)