Açık Öğretim Okulları'nda 3. dönem sınavları için kayıt yenileme devam ediyor. 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı 3.dönem sınavlarına; öğrencilik durumu silik, donuk veya aktif olan öğrenciler kayıt yenileme işlemini yaptırabilecek. Peki, son başvuru tarihi ne zaman ve işlemler nasıl yapılacak? Başvuru ücreti ne kadar? İşte detaylar...

AÖL 3. DÖNEM KAYIT YENİLEME SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

2024. Açık Öğretim Lisesi 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı 3. dönem kayıt yenileme işlemleri 19 Nisan 2024 tarihinden, 13 Mayıs 2024 tarihi mesai bitiminde kadar yapılabilecektir.

AÖL KAYIT YENİLEME ÜCRETİ NE KADAR?

Kayıt yenileme işlemi için öğrenciler, 250 (iki yüz elli ) TL sınav katılım ücretini MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi hesabına https://odeme.meb.gov.tr adresinden tüm bankaların kredi kartı veya T.C. Ziraat Bankası AŞ, Türkiye Vakıflar Bankası TAO ve Türkiye Halk Bankası AŞ'nin ATM, mobil bankacılık ya da internet bankacılığı hizmetleri üzerinden yatıracak.

Bursluluk sınavı sonuçları 17 mayısta açıklanacak Bursluluk sınavı sonuçları 17 mayısta açıklanacak

KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ İÇİN BAŞVURU YERLERİ

Sınav katılım ücret muafiyeti olan öğrenciler kayıt yenileme işlemleri için 444 0 632 Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi (MEBİM) ile iletişime geçerek; kayıt yenileme işlemlerini yaptırabilecek. Sınav katılım ücretini yatıran öğrencilerin kayıt yenileme işlemleri Bakanlık Merkez Kullanıcıları tarafından yapılacak.

Açık Öğretim Okulları Bilgi Yönetim Sistemindeki bilgileri ve fotoğrafları güncel olmayan; Açık Öğretim Ortaokulu veya Açık Öğretim Lisesi öğrencileri en yakın Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir.

Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencileri yüz yüze eğitim aldıkları en yakın yüz yüze eğitim veren okul/kurumlara başvurmaları gerekmektedir. Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi öğrencileri yüz yüze eğitim aldıkları en yakın yüz yüze eğitim veren okul/kurumlara başvurmaları gerekmektedir

Editör: Ayşegül Yaşar