KOÇ Grubu'nun ''amiral gemilerinden'' Arçelik A.Ş.'nin, Türkiye dahil tüm coğrafyalardaki kurumsal markası Beko olarak kullanılacak.

Yapılan açıklamada, globalleşme stratejisi gereği Türkiye dahil tüm coğrafyalarda kurumsal marka Arçelik'in artık Beko olduğu bildirildi.

KAP'a gerekli bildirimin yapıldığı kaydedilen açıklamada, şöyle denildİ.

''Globalleşme stratejimiz kapsamında Arçelik A.Ş.'nin, Türkiye dahil tüm coğrafyalardaki kurumsal markası bundan sonra Beko olarak kullanılacak olup böylece, tüm dünyadaki çalışanlarımız ve operasyonlarımızın ortak bir kurumsal marka çatısı altında biraraya getirilmesi hedeflenmektedir.

Ücretli çalışan sayısı yıllık yüzde 4,1 arttı Ücretli çalışan sayısı yıllık yüzde 4,1 arttı

Bu kapsamda yurtdışı bağlı ortaklıklarımızın kurumsal unvanları da Beko kurumsal markasını içerecek şekilde değiştirilmektedir. 

Şirketimiz Türkiye'deki faaliyetlerini Arçelik Pazarlama A.Ş. üzerinden başta Arçelik olmak üzere yerel değer yaratan tüm markaları ile (Arçelik, Beko, Grundig, Altus, Leisure) sürdürmeye devam edecektir.

BEKO'NUN 57 ÜLKEDE 55 ÇALIŞAN BULUNUYOR

Beko, dünya çapında 57 ülkedeki iştirakleri aracılığıyla 55.000 çalışanıyla faaliyet göstermekte olup, 13 ülkede 45 üretim tesisi bulunmaktadır (Türkiye, İngiltere, İtalya, Romanya, Slovakya, Polonya, Güney Afrika, Rusya, Pakistan, Hindistan, Bangladeş, Tayland ve Çin).

Beko sahibi olduğu veya limitli marka kullanım hakkı olduğu 22 ürün markası ile global olarak faaliyet göstermektedir. (Arçelik, Beko, Whirlpool**, Grundig, Hotpoint, Arctic, Ariston**, Leisure, Indesit, Blomberg, Defy, Dawlance, Hitachi**, Voltas Beko, Singer**, ElektraBregenz, Flavel, Bauknecht, Privileg, Altus, Ignis, Polar)."

KAYNAK: odatv


 

Editör: EYYUP KAÇAR