ABD’nde bir kadın, şahinin avladığı yılanın kazayla üzerine düşürmesinin ardından, hem yılanın hem de avını geri almak isteyen şahinin saldırısına uğradı.

Teksas eyaletinde meydana gelen olayda, 64 yaşındaki Peggy Jones bahçesindeki çimleri biçtiği sırada, başının üzerinden geçen bir  şahinin  avladığı yılanı düşürdüğünü fark etti. Yılanın üzerine düşmesinden hemen sonra kızgın şahin, yemeğini geri alabilmek için Peggy'e doğru dalış yaptı.

Bu sırada yılan da Jones’un koluna sarıldı ve yüzüne saldırmaya başladı. Şahin de dalış yapıp, pençelerini Peggy Jones’un vücuduna saplamaya başladı.

'Türkiye Yüzyılı' New York’ta tanıtıldı 'Türkiye Yüzyılı' New York’ta tanıtıldı

Her iki hayvanın saldırısı sonucu Jones’un yüzünde ve kolunda bereler oluştu.

-"öleceğimi düşündüm"-

Jones, “Kolumu sallayıp, yılandan kurtulmaya çalışırken, yılan koluma dolandı. Yılan yüzüme saldırıyordu, birkaç kez gözlüğümü hedef almayı başardı. Ben kolumu sürekli sallıyordum, o da sürekli yüzüme saldırıyor, kolumda kalmaya çalışıyordu. Şahin kolumun etrafına sarılmış haldeki yılanı tutmayı başardı ve uzağa taşıyacakmış gibi çekmeye başladı. Çekişiyle birlikte kollarım yukarı doğru sallanmaya başladı. Şahin kolumu ve yılanı birlikte taşıyordu” dedi.

  Yiyeceğini geri almak için yüzüne gözüne pençeleriyle saldıran şahinin, sonunda  yılanı almayı başardığını, eşinin  daha sonra kendisini hastaneye götürdüğünü belirten Jones, “Vücudumda delinmeler, kesikler, bereler ve çizikler vardı. Ayrıca şahin, gözlüğüme de zarar verdi" diye konuştu.
Jones, 'ağır bir travma' olarak tanımladığı olayda öleceğini düşündüğünü ve uyumakta zorlandığını anlattı.
(BBC)