Mardin yolu üzerinde bulunan Yenişehir Belediyesi'ne ait fidanlık piknik alanında start alan  yaz kampında çocuklar için izcilik faaliyetleri, itfaiye, Yeşilay eğitimi , müzik dinletileri, parkur sporları, kitap okuma ve açık hava sinema gösterimleri gibi etkinlikler düzenlendi.  Çocukların sosyal ve kültürel anlamda deneyim kazanmasının sağlandığı kampta, çocuklar bol bol yüzdü ve kamp ateşinin nasıl yakılacağını öğrenci. 

WhatsApp Image 2023-08-06 at 11.44.37

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, velilerden gelen yoğun talepleri üzerine maddi imkanı bulunmayan ve daha önce tatil deneyimi yaşamayan 8-15 yaş arasındaki çocuklar için ikinci kez kamp düzenlediklerini söyledi.

WhatsApp Image 2023-08-06 at 11.44.37 (2)

Kampta tecrübeli eğitmenler eşliğinde, eğitici ve öğretici sosyal aktivitelerin düzenlediğini anlatan Beşikci, "Öğrenci gruplarımızın kamp süresi 2 gece 3 gündüz kalacak şekilde planlanmıştır. Kampın ilk gününde belediyemizin servis araçları çocukları ailesinden teslim alınmakta, kampın son günü ailelerimize teslim edilmektedir. Kampa katılan çocuklarımıza Çanta, havlu, terlik, bone, havuz gözlüğü, şort, mayo, tişört gibi hediyeler de verilmektedir. Şu ana kadar 800 öğrencimiz kampımız için başvurmuştur. Bu rakamı 1500 öğrencimiz ile tamamlayacağız.’’ ded.

Gaziantep'te 30 kilogram esrar ele geçirildi Gaziantep'te 30 kilogram esrar ele geçirildi