Özgür Ayaydın

Diyarbakır’da, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın iş dünyasını temsil eden sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile buluşmasında gözler kimlerin davet edildiğine çevrildi. 

dcbfb8a8-a9d1-4296-bf22-5bf905eab528

Aile ve Sosyal Politikalar ile İçişleri Bakan Yardımcıları Diyarbakır anneleriyle bir araya geldi Aile ve Sosyal Politikalar ile İçişleri Bakan Yardımcıları Diyarbakır anneleriyle bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz yarın (19 Ağustos)’ta, Ak Partinin, “Şehir buluşmaları” toplantısına katılmak için Diyarbakır’a geliyor. Diyarbakır Valiliğini ziyareti ile programına başlayacak olan yılmaz, daha sonra HDP il binası önünde oturan Diyarbakır annelerini ziyaret edecek. 

İl Başkanlığını ziyaret edecek olan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, burada Şehir buluşmaları toplantısına katılıp konuşma yapacak. 

Gözler STK ile buluşmada ve kimlerin katılacağında

Yılmaz, daha sonra Diyarbakır iş dünyası temsilcileri ile bir otelde buluşacak. Gözler bu bulaşmada hangi STK temsilcisinin davet edileceğine çevrilirken, CEGA’nın edindiği bilgiye göre, iş dünyasını temsil eden STK’lara akredite uygulanmadı. 

Toplantıya, başta Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Organize Sanayi bölgesi, DİSİAD, DİSİDER, GÜNSİAD, DESOB, başta olmak üzere iş dünyasını temsil eden bütün kuruluşların temsilcileri davet edildi. 

Nebati’nin toplantısına DTSO davet edilmemişti

aac5e30e-7eeb-4043-b367-e80e1920de8e

Diyarbakır’da, Mehdi Eker dışında ilk kez bir üst düzey yetkilinin toplantısında akredite uygulanmazken, geçmişte eski Maliye ve Hazine bakanı Nurettin Nebati’nin iş dünyası ile yaptığı toplantıda, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası davet edilmemişti.