Ekvador'da, devlet başkanı adayı Fernando Villavicencio, katıldığı etkinlik sonrası uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Devlet Başkan adayının vurulması bir cep telefonu ile böyle kayıt edildi. Ülkede 3 günlük ulusal yas ilan edildi.

Güney Amerika ülkesi Ekvador, suikastle sarsıldı. Önümüzdeki hafta düzenlenecek devlet başkanlığı seçimi için aday olan Fernando Villavicencio, başkent Quito'da katıldığı bir etkinlik sonrası aracına bindiği sırada silahlı saldırıya uğradı. 

'Türkiye Yüzyılı' New York’ta tanıtıldı 'Türkiye Yüzyılı' New York’ta tanıtıldı

Başına 3 el ateş edilen Villavicencio olay yerinde hayatını kaybetti. Başsavcı tarafından yapılan açıklamada, bir saldırganın güvenlikle girdiği çatışmada vurularak öldürüldüğü duyuruldu. Saldırı sırasında ayrıca 1 milletvekili adayı, 2 polis memuru dahil olmak üzere 9 kişinin yaralandığı aktarıldı. Suikast ile bağlantılı 6 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Ülkede 3 günlük yas ilan edildi. 

Saldırı anı cep telefonu ile görüntülendi

Saldırı anı bölgede bulunan bir kişinin cep telefonu tarafından saniye saniye kayıt edildi. a0807e02-e271-43f9-af68-117d5c39b7d9Görüntülerde, Villavicencio korumaları tarafından aracına bindirildikten hemen sonra silah sesleri geliyor ve daha sonra ortalık karışıyor.