3 ilde uyuşturucu operasyonu, Diyarbakır da aralarında 3 ilde uyuşturucu operasyonu, Diyarbakır da aralarında

Bu yıl yapılan 31 Mart yerel seçimlerinde DEVA Partisi'nden Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Cenap Ekinci, 2020 yılının haziran ayında Diyarbakır'da koronavirüs sürecinde uygulnan bir tedavi yöntemine dikkat çekerek, "Diyarbakır'da halkı kim kobay olarak kullandı"diye sordu.

Çeşitli medya kuruluşları tarafından haberleştirilen ve kamuoyuna 'Türk ışını' dünyaya umut oldu" başlıklarıyla duyurulan tedavi yöntemi konusunda sosyal medya hesabından paylaşımlar yapan Prof.Dr.Ekinci, bu çalışma için Diyarbakır Valiliği bilgisi dahilinde özel bir uçağın Diyarbakır'a indiğini belirtti. 

Ekinci, sosyal medya hesabı x'te şu iddialarda bulundu:

"Diyarbakır Havaalanına Valiliğe bildirilmiş özel bir uçak iner. İçinde başında özel bir hastanede görevli tanınmış Göğüs Hast. Prof'u bir şahıs başkanlığında 5 kişi sağlıkçı ve iki sivil iner.

2. Hava Alanında Valilikçe karşılanan bu ekibin adresi D.Bakır Gazi Yaşargil Eğitim Arşt. Hastanesidir. Doğrudan hastaneye ulaşan ekibi Sağ.İl.Mdr.C.T ve Başhekim E.B karşılar. Ekibin amacı Covid 19 virüsünü kanda ilaçsız tedavi edebilen bir cihazı Sağlık Bakanlığina satmak.

3. Bakanlık bu Cihazı almak istememektedir çünkü bunun  bilimsel bir yanı yoktur. Ve Dünyada henüz uygulanmadığı gibi cihaz ile ilgili hiç bir deney ve faz çalışması yapılmamıştır. Ekibin başındaki M.S (Bakan Yakını) ısrarla  cihazı denemek ve bir an evvel raporlamak istemektedir.

Whatsapp Image 2024 07 08 At 09.50.51

4. Hasta üzerinde denenecek bu yöntemi hiç bir hastane kabul etmez. Ne hikmetse D.B.Gazi Yşrgl.Eğtm. Arş.Hastanesi Başhekimi kendi hastaları üzerinde denemeyi kabul eder. 3 gün boyunca hastalara ve yakınlarına bilgi verilmeksizin bu deneyler yapılır. Hastane önünde basın

5.Canlı yayın kameraları önünde en tepeye sunum yapılmak istenir. Ancak Bakanlık buna müdahil olmaz. Ancak Sağlık İl Mdr, Başhekim heyet ile beraber kameralarin karşısına geçer ve ülkeye duyurulur. Adını Türk Işını verdikleri bu tedavinin başarısını dünyaya ilan ederler.

6. Her sabah özel uçakla gelip akşam eve dönen bu ekibin başındaki kişiyi tanıyorum. Sözde Türk Işını ile tedavi olan hastaların bir kısmının vefat ettiğini biliyorum. Bu cihazı bakanlik satın almadi ve kullanmadı. Diyarbakır'da kaç vatandaşın tedavisi kesilerek kobay yapıldı?

7 Son: Bunun sorumluları kim? Özel Uçak Kime Ait? Diyarbakır neden seçildi? Halk neden Kobay yapıldı? Bakan Yakını bu işin neresinde?"

Whatsapp Image 2024 07 08 At 09.50.51 (1)

Editör: HABER MERKEZİ