Sözcü'nün haberin göre, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca Lice'de uyuşturucu eken ve gönderenlere yönelik güvenlik güçlerinin operasyonlarını önceden iletenlere yönelik soruşturma başlatıldı. Bu kapsamda hakkında yakalama kararı çıkarılan 57 kişi  farklı illerde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda yakalandı.

Diyarbakır Kent Koruma ve Dayanışma Platformu: Saldırılar birlikte yaşam kültürüne zarar veriyor Diyarbakır Kent Koruma ve Dayanışma Platformu: Saldırılar birlikte yaşam kültürüne zarar veriyor

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesindeki sorgularında zanlıları yol kontrolü yapılan noktalara da önceden plaka bildirip bu kişilerin jandarma muhbirleri olduklarını bildirip araçlarda arama yapılmasını engelledikleri ortaya çıktı.

Sorgusu tamamlanan zanlılardan 17’si adliyeye sevk edilirken arasında İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ç.S ile Astsubay H.U'nun bulunduğu bulunduğu 10 kişi, 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak, görevi kötüye kullanmak, rüşvet almak-vermek, zimmet; göreve ilişkin sırların açıklanması, suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme' suçundan tutuklandı.

Editör: Özgür Ayaydın