Gıda, Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Kutbettin Arzu, Yalova’da tatil için gittiği Türkiye Büyük Millet Meclisi Lojmanları’ndaki havuzda geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti. 2015 yılında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak görev alan  Kutbettin Arzu’nun hayatı araştırılıyor? Peki Kutbettin Arzu kimdir? Kutbettin Arzu nereli? Kutbettin Arzu kaç yaşındaydı? Kutbettin Arzu hangi görevlerde bulundu? İşte detaylar...

KUTBETTİN ARZU KİMDİR?

Kutbettin Arzu, 1 Nisan 1955’te Diyarbakır Bahteri Köyü’nde doğdu. Ekrem ve Emine Arzu’nun oğulları olan Kutbettin Arzu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünü tamamladı. Yüksek lisansını aynı fakültede yaptı.

CHP  Genel Başkanı  Kılıçdaroğlu, siyasi yasaklı mı? olacak CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, siyasi yasaklı mı? olacak

Yapı İşleri 15. Bölge Müdürlüğü’nde Baş Mimar olarak çalıştı. Mühendislik ve mimarlık firması kurarak serbest iş hayatına devam etti. Dicle Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi’nde fahri öğretim üyeliği görevi üstlendi.

Diyarbakır Mimarlar Odası Başkanlığı görevini yürüttü. Diyarbakır Kızılay Derneği Üyeliği, Kültür ve Dayanışma Vakfı Üyeliği, Açev Vakfı Bölge Danışma Kurulu Üyeliği, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı, TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Üyeliği, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 

Kutbettin Arzu 2015 yılında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak kabinede görev almıştı.

Kutbettin Arzu, evli ve 4 çocuk babasıydı.