Nazmi Kahraman 

Adaylığı ilk oldu, seçilirse tarihe geçecek Adaylığı ilk oldu, seçilirse tarihe geçecek

Yaşa ailesinin babaları merhum Mehmet Yaşa, adına yaptırılan modern Tepecik Köyü Camisi’nin üst tarafı da taziye evi olarak tasarlandı. Tepecik köyü sakinleri, yaptırdığı cami ve taziye evi için Mahmut Yaşa'ya teşekkür ettiler.

Doğup büyüdüğü baba ocağına cami ve taziye evi yaptırmanın gururunu yaşayan Mahmut Yaşa, merhum babası Mehmet Yaşa'ya evlatlık görevini yerine getirdiğini belirterek, şunaları kaydettİ

"Bizler doğduğumuz şehri, köyü ve mahallemizi hiçbir zaman unutmadık. Her zaman baba ocağımıza gelip eş ve dostlarımızla birlikte olduk. Gurbete gittiğimiz yıllardan bugüne kadar her Ramazan ve Kurban bayramlarında baba ocağını hep ziyaret ettik. Elimizden geldiği kadar dostlarımızın yanında olduk. Onlarla dertlendik, onlarla güldük. Doğduğumuz toprakları unutmadık ve hiçbir zaman da unutmayacağız.Uzun zaman düşündüğüm bir konuydu köyüme bir cami yaptırmak. Cami ile birlikte bir taziye evi de tasarladık, işe koyulduk ve dört ay gibi kısa bir sürede cami ve taziye evimizi bitirdik.Manevi yatırımlarımız bizim çalışma azmimizi artırmaktadır. Baba ocağı olan köyümüze yaptırdığımız cami ve taziye evimiz, köyümüze ve İslam âlemine hayırlı olsun. Camiler birlik ve beraberlik duygularımızın en üst düzeye çıktığı ve toplumsal sıkıntıların paylaşıldığı, aynı zamanda dinî bilgilerin yaşanılarak öğrenildiği kutsal mekânlardır."