Ankara Mamak Spor Salonu Karate Antrenman Salonunda gerçekleşen ve 13 ilden 48 kursiyerin katıldığı aday hakemlik kursuna yoğun katılımın oldu.

Diyarbakırlı Milli Karateci Sena Kızılaslan,  bu kez karate hakemliği yapmak için Ankara'da verilen kurslara katıldı.  Ankara bölgesi aday hakemi olmak için kursa katılan Türkiye Karate ve Balkan Karete Şampiyonu Milli Sporcu Sena Kızılaslan, hakemlik kursunu başarıyla tamamlayarak karete hakemlik belgesini almayı başardı.

Whatsapp Image 2024 03 25 At 15.41.02

Kızılaslan bir taraftan karate sporuna devam ederken, diğer taraftan da fırsat buldukça ve görev verilmesi halinde karate hakemliği görevini de yapabilecek. 

Ankara’da yapılan aday karate hakemlik kursuna katılma kriterlerine sahip 48 kursiyerin katıldığı kurs, teorik oyun kuralları eğitimi ardından yapılan sınavla tamamlandı. Kurs, hakemliğin temeli olduğundan, karate oyun kurallarıyla ilgili tüm konuların teorik ve pratik eğitimlere yer verildi. Kurs eğitmeni eski Türkiye Karate Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ahmet San, Karate Federasyonu Genel Sekreteri Hacı Beşbadem ve Ankara bölge antrenörlerinden Nejmi Alkan, Hüseyin Sarıkaya ve Mehmet Akbulut katıldı.

sahipsiz köpeklerden kaçtı, araba çarptı sahipsiz köpeklerden kaçtı, araba çarptı

Ahmet San, aday hakem kursunun şimdiye kadar en yoğum katılımın yaşandığı kurs olduğunu belirterek,  "Başta Ankara ili olmak üzere İç Anadolu, Ege Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinden gelen 48 hakem adayı katılmış ve gösterdikleri bilgi beceri performansları ile göz doldurmuşlardır. Umuyorum Türk karate hakemliğine yeni bir nefes olacak ve güç vereceklerdir." dedi. 

Kursa katılan aday hakemlere, hakemlik hayatlarında ve karate çalışmalarında başarılar dileyen, San iki gün boyunca süren hakemlik kursunu ziyaret eden, Türkiye Karate Federasyonu Genel Sekreteri Hacı Beşbadem'e, Ankara Bölgesi Antrenörlerinden Nejmi Alkan, Hüseyin Sarıkaya ve Mehmet Akbulut'a verdikleri destek için teşekkür etti.

Whatsapp Image 2024 03 25 At 15.40.04

Editör: Özgür Ayaydın