Efe Önbilgin kimdir ve ne iş yapar? Deniz Akkaya’nın 2009 doğumlu kızı Ayşe’nin velayeti neden babasına verildi? Medya sektöründe önemli pozisyonlarda görev almış Efe Önbilgin'in hayatı ve Ayşe'nin velayet sürecindeki detaylar.

Köfn grubu kimdir? Köfn grubu dağıldı mı? Köfn grubu kimdir? Köfn grubu dağıldı mı?

EFE ÖNBİLGİN KİMDİR?

Efe Önbilgin, Deniz Akkaya’nın 2009 doğumlu kızı Ayşe’nin babasıdır. Medya sektöründe önemli pozisyonlarda görev almış bir iş adamı olarak tanınan Önbilgin, CNN Türk’te genel müdürlük yapmış ve daha sonra aynı görevle TNT kanalında çalışmıştır. Önbilgin’in doğum yeri ve tam doğum tarihi hakkında kamuoyunda paylaşılan bilgi mevcut değildir.

Efe Önbilgin, medya sektöründe uzun yıllar boyunca çeşitli üst düzey pozisyonlarda görev almıştır. CNN Türk ve TNT gibi önemli televizyon kanallarında genel müdürlük yaparak sektördeki yerini sağlamlaştırmıştır. İş dünyasında başarılı bir kariyere sahip olan Önbilgin, aynı zamanda Deniz Akkaya ile olan evliliği ve bu evlilikten olan kızı Ayşe ile de gündeme gelmiştir. Çift, 2010 yılında evliliklerini sonlandırmıştır.

DENİZ AKKAYA VE VELAYET DAVASI

Deniz Akkaya’nın kızı Ayşe’nin velayeti konusunda mahkeme süreci devam etmiş ve sonuç olarak Ayşe’nin velayeti babası Efe Önbilgin’e verilmiştir. Baba Önbilgin’in mahkemeye sunduğu dilekçede, Ayşe’nin Çocuk Esirgeme Kurumu’nda kalmasının kendisi için mağduriyet oluşturacağı belirtilmiştir. Küçük Ayşe, dün akşam babası tarafından teslim alınarak yeni hayatına adım atmıştır.

AYŞE ÖNBİLGİN BABASIYLA BULUŞTU

Ayşe Önbilgin, dün gece babası Efe Önbilgin tarafından teslim alındı. Bu anın görüntüsü, Avukat Şeyda Yıldırım tarafından sosyal medya üzerinden paylaşıldı. Yıldırım, yaptığı açıklamada İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı üzerine Sarıyer Çocuk Büro Amirliği tarafından Marmara Çocuk Destek Merkezi’ne teslim edilen Ayşe’nin, İstanbul 4. Aile Mahkemesi ve İstanbul 3. Çocuk Mahkemesi’nin kararları doğrultusunda babasına teslim edildiğini belirtti.

Bu gelişme, Ayşe’nin geleceği için yeni bir başlangıç ve umut dolu bir adım olarak değerlendiriliyor. Avukat Şeyda Yıldırım, başta Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Marmara Çocuk Destek Birimi ve emeği geçen tüm personele teşekkür ederek Ayşe’nin yeni hayatının ilk gününde yüzünün hep gülmesini dilediklerini ifade etti.

Editör: Ayşegül Yaşar