Kayapınar Belediyesi, kaldırım yenileme çalışmalarına aralıksız devam ediyor. İlçede  110 bin metrekare  kaldırım ve kilitli parke yapılıyor.

Kayapınar Belediyesi Başkan Yardımcısı Cihad Kayhan yaptığı açıklamada, bu yıl içinde toplam 110.000  metrekare kaldırım ve kilitli parke çalışması yapacaklarını  söyledi.

İlçede, DEDAŞ'ın elektrik hatlarını yer altına alınması ve aydınlatma projesi kapsamında çalışmaları devam ederken,  eş zamanlı olarak belediye ekiplerinin de kaldırım yenileme çalışmasını  sürdürdüklerini  bildiren Kayhan,  şöyle konuştu:
"2023 yılında hem aydınlatma sorunun çözülmesi hem de elektrik kesintilerinin en aza indirilmesi için
kapsamlı bir çalışma DEDAŞ tarafından yürütülüyor. Biz de hızlı ve eş zamanlı olarak yaptığımız planlama ile tahrip olan kaldırımlarla birlikte ihtiyaç duyulan yeni kaldırımları da kısa zamanda tamamlama gayreti içindeyiz"

'Karanlıktaki çocuklara bir ışık yakmak istiyorum'  'Karanlıktaki çocuklara bir ışık yakmak istiyorum' 

-Gelişen ve büyüyen Kayapınar-

Kayhan,   çalışmalarının yoğun bir tempoyla devam ettiğini belirterek,   tarihin en sıcak günlerinin yaşandığı bu günlerde, çalışmalardan dolayı vatandaşlara  kısa süreli bir rahatsızlık verdiklerinin farkında olduklarını, ancak mümkün olan en kısa sürede  kaldırımları yenilemek ve yeni yollar yapmak için ellerinden gelen tüm çabayı sarfettiklerini bildirdi.
 Kaldırım  çalışmalarının yanı sıra  Talaytepe, Fırat, Beşyüzevler, mahallelerinde asfaltlama çalışmaları ile yeni yollar da yaptıklarını anlatan Kayhan,  her geçen gün gelişen ve büyüyen Kayapınar ilçesi için büyük bir özveri ile çalışmalarını planladıklarını kaydetti.