İstanbul’da, iki kadının kedilerini çiftleştirmesinden sonra doğan yavruların paylaşımında sorun çıkıp olaya polisler dahil olunca 4 polis hakkında 8,5 yıl hapis istemiyle dava açıldı. 

Büşra Seymen ile Kübra Arifoğlu, kedilerini çiftleştirmek için internette tanışıp anlaşma yaptılar. Ancak ikili arasında yavru kedilerin paylaşımı nedeniyle gerilim yaşandı. Büşra Seyman kedileri bırakmak için Arifoğlu’na ortak bir noktada buluşmayı teklif etti. Kedileri yanına alan Seymen’in eşi belirlenen ortak konuma gitti. 

286e4f77-5cfd-4f0a-b8fa-1b8bb83e2443

Bu sırada Seymen’in kapısı çalındı. Gelen Kübra Arifoğlu’ydu. Arifoğlu yanında eşini ve bir arkadaşını da alarak kapıya dayandı: “Senin adresini bulamayacağımı mı sandın. Ama tanıdığım polis vardı. Bak buldum” diyerek bağırmaya başladı. İkili arasındaki gerilim tırmanınca ise Arifoğlu, “Fatih gel polis kimliğini göster” dedi. O sırada telefonuna sarılan polis Fatih Altunkaya, “Bana tanıdık bir ekip gönder” diyerek meslektaşlarını aradı.

Yaşanılan olayın ardından Büşra Seymen, evinin adresini polislerin Kübra Arifoğlu’na verdiğini belirterek kapısına dayanan şahıslardan şikayetçi oldu.

“İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası” büyüledi “İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası” büyüledi

Savcı, kişisel bilgileri sorgulayanın peşine düştü

Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı, Büşra Seymen’in kişisel bilgilerinin kim tarafından sorgulandığını araştırdı. Araştırma sonucunda Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden emekli olan polis memuru Murat Yılmaz tarafından sorgulandığı ortaya çıktı. Ancak Yılmaz emekli olmuştu. Böyle bir sorgulamayı kendisi yapmış olamazdı. İnceleme neticesinde sorgulamanın Yılmaz’ın sicil ve şifresi kullanan polis Onur Turgut tarafından sorgulamanın yapıldığı ortaya çıktı. Turgut’a sorgulama talimatını Ahmet Karakaya isimli polisin verdiği öğrenildi. Karakaya’da ise bunu talep eden Fatih Altunkaya olduğu öğrenildi.

4 polisin 8.5’er yıl hapsi isteniyor

Savcılık, sorgulama yapan polisler hakkında Sultangazi Kaymakamlığı’ndan soruşturma izni istedi. İznin verilmesinin ardından ise Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı, hazırladığı iddianame ile Büşra Seymen’in bilgilerini ele geçiren 4 polis memuru hakkında “Görevinin verdiği yetkiye dayanarak kişisel verileri ele geçirme ve yayma” suçlarından 3.5 yıldan 8.5 yıla kadar hapis istedi. (Halk Tv)