9a08aad1-1269-4ae1-9741-6344ac742e22

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaparken 2016 yılında yerine kayyum atanan ve yaklaşık 7 yıldır tutuklu yargılanan Gültan Kışanak, hayatını kaybeden ablası Zeynep Özer’in cenazesine katıldı. Cenaze törenine çok sayıda Yeşil Sol Partili Milletvekili katıldı. 

Diyarbakır Eczacı Odası Başkanı Yaşar: "İlacın sadece eczaneden alınması gerektiğini unutmayın" Diyarbakır Eczacı Odası Başkanı Yaşar: "İlacın sadece eczaneden alınması gerektiğini unutmayın"

Yaklaşık 7 yıldır Kandıra F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde tutuklu bulunan Diyarbakır eski Büyükşehir Belediye eş başkanı Gültan Kışanak, ablası Zeynep Özer’in böbrek yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetmesi üzerine alınan izin ile uçakla Elazığ’a getirildi. Kışanak,  Fevzi Çakmak Mahallesi’nde bulunan Ehli Beyt Cemevi’nde gerçekleştirilen cenaze törenine katıldı. 

Burada taziye dileklerini kabul eden ve ablasını son yolculuğa uğurlayan Kışanak’ı Yeşil Sol Parti Milletvekilleri Ayten Kordu, Celal Fırat, Berdan Öztürk, Keskin Bayındır ve Yeşil Sol Partili arkadaşları yalnız bırakmadı. 

Cemevinde düzenlenen törenin ardından Özer, Elazığ’ın Sün köyünde toprağa verildi. Kışanak, buradaki törene de katıldı. 

Ablası Özer’ son yolculuğunu uğurlayan Gültan Kışanak, daha sonra annesi, babası ve yakınlarının mezarlarını ziyaret etti. Kışanak’ın akşam saatlerinde tekrar Kandıra Cezaevine götürüleceği öğrenildi.