Yeşilçam'a 1985 yılında adım atan ve "Arzu" filmi ile Banu Alkan'la başrol oynayarak başlayan Savacı, ardından Hülya Avşar ile "Tapılacak Kadın" ve "Sekreter" filmleriyle hafızalara kazındı.

YENİ MESLEĞİ

Nermin Bezmen ile 2015 yılında yazar hayatını birleştiren ve oyunculuğu da bırakan Savacı, ABD'ye yerleşti. Amerika'nın New Jersey eyaletine taşınan Savacı, klasik otomobil hobisini iş fırsatına çevirdi.

New Jersey'de klasik araçların yanında güncel araçların da mekanik tamiratlarını kendisinin başında olduğu bir ekiple yapan Savacı, zaman zaman sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunuyor.

Ablası eski manken Sibel Savacı ve Zeynep Savacı adında bir kız kardeşi olan Tolga Savacı, 6 Mayıs 1963 tarihinde İstanbul doğumlu.

3 EVLİLİK YAPTI

Ankara'da patlama Ankara'da patlama

Fransız Koleji'ni bitiren ve 1983 yılında mankenlik eğitimi almak için İtalya'ya giden Savacı, 2 yıl İtalya, Almanya, Fransa'da mankenlik yaptı, su topu oynadı ve bir ara motosiklet yarışlarına katıldı.

İlk eşi Aylin Livaneli ile birlikte 1992-1993 yıllarında Show TV'de “Coke N Roll” adında bir müzik programı sunan İkinci eşi Özlem İbrahimoğlu ile evli olduğu dönemde Dalyan’da, iki yıl boyunca “Kano” adında bir butik otel işleten
Savacı, 3. evliliğini yazar Nermin Bezmen ile yaptı.

New Jersey'de klasik araçların yanında güncel araçların da mekanik tamiratlarını kendisinin başında olduğu bir ekiple yaptığını ifade eden yakışıklı sanatçı şu an daha mutlu olduğunu ifade ederek şunları söylemişti:
 
Savacı, klasik araçlarla ilgili hobisini işe çevirdiğini ve çok mutlu olduğunu  söyledi.