Almanya’da kaybolan 3 yaşındaki Rocky isimli köpek, sahibi tarafından bulunduktan sonra rahatsızlığının olduğu fark edildi. Defalarca kez Almanya’da veterinere köpeğini götüren Demir Gurbet Dilek, soruna çare bulunamayınca Diyarbakır Dicle Üniversitesi Veteriner Fakültesine götürdü.

Başhekimi Prof. Dr. Hasan İçen’in yaptığı tetkikler sonucu kafa travmasından kaynaklı hastalığının söz konusu olduğu öğrenildi.  Tedavi altına alınan Rocky, kafasında oluşan ödemin atılması için süreci başladı.

Dilek, köpeğinin sağlığına kavuşmasının sevincini yaşadığını belirterek,şöyle konuştu:

''Et ve hayvansal ürünler doğal B12 kaynağı değil'' ''Et ve hayvansal ürünler doğal B12 kaynağı değil''

 “Almanya’dan köpeğimi tedavi ettirmek amaçlı geldim. Köpeğime hastalığından dolayı Almanya’da teşhis koyamadılar. Almanya’da da iki defa doktorlara götürdüm ama buradaki doktorlar gibi üzerinde durmadılar. O kadar para verdim ve bana köpeğimin ne sorunu olduğunu söyleyemediler. Diyarbakır’daki Hayvan Hastanesi’ne geldik ve 2 saat geçmeden bir röntgenle köpeğimin neyi olduğunu öğrendik.  Tedavisinin yapıldığı için çok mutluyum. ''

Prof. Dr. Hasan İçen, “Yaptığımız muayenede hayvanda nörolojik bir problem olduğunu fark ettik. Bu problem esnasında köpeğin kafa travması ile ilgili bir şeyin olup olmadığını öğrenmek için radyolojik görüntülerini çektik. Bu görüntülerde bir kafa travmasının yaşandığını gördük. Kafanın hareketsiz eklem bölgelerinde bir ayrılma olduğunu ve kafada ciddi ödemin olduğunu fark ettik. Kafadaki ödemi azaltmak için daha sonra tedaviye aldık. Tedavimiz şu an için çok şükür olumlu sonuç vermeye başladı” şeklinde konuştu.