Yenişehir  Belediyesi, Üçkuyu Mahallesinde edebiyat, kitap ve şiir severlere yönelik  5 bin 500 metrekare alana sahip Edebiyat Parkı İnşaatını tamamlayarak hizmete açtı. 

Belediye başkan vekili Murat Beşikci, Üçkuyu mahallesinde şairler ve edipler şehrine yakışır parkta, kitap okumayı ve şiir yazmayı seven vatandaşlara yönelik edebiyat evinin vatandaşların hizmetinde olduğunu söyledi. Edebiyat evinin doğa ile iç içe olduğunu anlatan Beşikçi, şöyle dedi:

AÖL kayıt tarihleri belli oldu! AÖL kayıt yenileme ve yeni kayır ne zaman, nasıl ve nereden yapılır? AÖL kayıt tarihleri belli oldu! AÖL kayıt yenileme ve yeni kayır ne zaman, nasıl ve nereden yapılır?

WhatsApp Image 2023-08-08 at 13.18.43

"Parkımızda kitap kafemiz bulunmakta, ayrıca bahçemizdeki ağaçlarda ve aydınlatma direklerinde şairlerin fotoğrafları yer almakta. Aynı zamanda oyun alanları, kamelyalar, yürüyüş yolları, oturma alanları, Diyarbakırlı şairlerin ve yazarların sözlerini içeren banklar ve sokak hayvanları besleme noktaları yer alıyor. Hem edebiyat hem de doğa ile iç içe olacağınız parkımızın şimdiden hayırlara vesile olmasını temenni ederim, ders çalışan öğrencilere başarılar dilerim. Onlar gelişip bir yerlere geldikçe, hayallerine giden yolda bu mutluluğa vesile olabilirsek ne mutlu bize” dedi.

Başkan Beşikci, daha sonra Edebiyat Evinde ders çalışan gençlerle sohbet etti. Beşikçi, gençlere hayallerinizden asla vazgeçmeyin tavsiyesinde bulundu.