İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, okullarda itfaiye ve yangın konularında uygulamalı eğitim çalışmalarına başladı.  14 Mayıs-14 Haziran arasında devam edecek olan proje kapsamında 17 ilçede 3’er okul olmak üzere toplam 51 okulda 2 bin 500 öğrenciye eğitim verilecek.

Diyarbakır'da hız yapılan bölgede trafik denetimi Diyarbakır'da hız yapılan bölgede trafik denetimi

Itfaiye Yangin Sondurme Egitimi Diyarbakir

Daire Başkanlığının ilk durağı Sur ilçesindeki Ziya Gökalp İlk ve Ortaokulu oldu. Ekipler öncelikle okulda yangın ile ilgili gerekli tedbirlerin alınıp alınmadığını denetledi. Ardından öğrencilerle okul bahçesinde bir araya gelerek yangın söndürme konusunda uygulamalı eğitim gerçekleştirdi.

Öğrenciler yangınlara karşı bilinçlendiriliyor

Eğitimde öğrencilere; itfaiyenin görevleri, müdahale edilen sorunlar, yangın söndürmede kullanılan kıyafet, araç ve malzemeler ile yangın çeşitleri hakkında teorik ve pratik bilgiler verildi. Öğrencilere her hangi bir yangınla karşılaşmamak için alınması gereken önlem ve tedbirler anlatıldı.

Yangınlar konusunda genç bireylerin duyarlı ve bilinçli olmasını amaçlayan İtfaiye Dairesi Başkanlığı önümüzde bir ay boyunca okullarda eğitim çalışmasına devam edecek. 

Editör: Nazmi Kahraman