ı

Sosyal paylaşım platformu X’de yapılan ve CHP Diyarbakır il yönetiminin Özgür Özel’e destek için imza topladığı paylaşımı üzerine İl Başkanı paylaşım için suç duyurusunda bulundu. 

Sosyal paylaşım platformu X’te bugün “Chp Diyarbakır Haber” adlı bir kullanıcı tarafından, “CHP Diyarbakır kurultay delegeleri İl Başkanı Abdullah Atik’in kararı üzerine değişimi desteklemeye karar verdi. Özgür Özel’e imza toplanıyor.” paylaşımı yapıldı.

6eee99d1-33db-4eb5-914b-470d7ea99542

CHP Diyarbakır il başkanı Abdullah Atik, yaptığı açıklamada, böyle bir durumun söz konusu olmadığını paylaşımın tamamen asılsız olduğunu söyledi. Yapılan paylaşımın il örgütlerine ve delegelerine yönelik bir  komplo olduğunu söyleyen Atik, açıklamasında şöyle dedi:

O jenerasyon doğdukları tarihi bilmiyor O jenerasyon doğdukları tarihi bilmiyor

4acb24d6-7dbe-4ffe-8cbd-ecb7e8800d0c

”Yaklaşan genel başkanlık seçimleri öncesi birilerinin kendi çıkarları doğrultusunda bize ve partimize yönelik itibarsızlaştırma operasyonudur. Bölgeden çok sayıda delegemiz var ve herkesin fikri birbirinden farklı benim buna müdahale etmem söz konusu değil. Demokrasiyi her zaman savunduk savunmaya da devam edeceğiz. Benim kurultay delegeleriyle bir araya geldiğim veya onları yönlendirdiğim şeklindeki paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Bu tarz yalan haberler delegelerimizi de zan altında bırakmaktadır. Bugün İl Hukuk komisyonumuz ile birlikte yapılan asılsız paylaşım için Diyarbakır Cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağımızı belirtmek isterim.”