AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, başta Silvan barajı olmak üzere Diyarbakır bölgesinde yapılan yada yapımı süren baraj, sulama kanalları ve su depolama göletlerinin takipçisi olduklarını söyledi. 

Unknown-59

Ankara’da geçtiğimiz günlerde DİS Genel Müdürü Mehmet Akif Balta’yı makamında ziyaret eden AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, görüşmelerinin detaylarını CEGA Medyaya anlattı.

02a82f04-0fa6-4322-be57-1921f0264bc8

Diyarbakır'da Dicle Nehri kenarında ceset bulunmasıyla ilgili 2 tutuklama Diyarbakır'da Dicle Nehri kenarında ceset bulunmasıyla ilgili 2 tutuklama

Ensarioğlu, Diyarbakır’da başta Silvan barajı olmak üzere yapılan yada tamamlanan barajlar ile ilgili eksiklikler konusunda görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi. Barajların sulama kanalları ve su toplama göletleri ile ilgili çiftçilerin yoğun taleplerini DSİ Genel Müdürüne aktardığını söyleyen Ensarioğlu, bu işin takipçisi olacağını söyledi. 

Diyarbakır ve bölgenin kalkınması, sulanabilir arazi miktarının artması ve istihdamın sağlanması için barajların ve suluma kanallarının önemli olduğunu vurgulayan Ensarioğlu, bu işin üzerinde titizlikle durduklarını da sözlerine ekledi.