EYÜP KAÇAR

EYÜP KAÇAR

Tüm Makaleleri

YENİ BİR BAŞLANGIÇ


Büyük işler küçük başlangıçlarla olur. iyi bir başlangıç yapmak başarının yarısı demektir. Uzun yıllardır bu mesleği sürdüren bizler de ortak kararla, ilk adımımızı attık.

''Yeni başlangıç, yeni umutlar'' diyerek, deyim yerindeyse bir ömür verdiğimiz gazetecilik mesleğini; ''cermikgazetesi.com'' adlı internet haber sitesinde sürdürmeyi kararlaştırdık.

Gazetecilik mesleği zordur ve zorlu bir yolculuğa çıktığımızın da farkındayız. Doğru, tarafsız ve ilkeli gazetecilik mesleğini, bugüne kadar nasıl alnımızın akıyla yaptıysak, bundan sonra da aynı duygu ve düşüncelerle sürdüreceğiz.
Herkese eşit mesafede mesleği layıkıyla, olması gerektiği gibi yapacağımıza inancım tamdır.

Ancak, bu zorlu yolculuğun da, siz değerli Diyarbakırlıların vereceği destekle aşılacağına inanıyoruz. Bizim için en büyük güç sizsiniz. ''cermikgazetesi.com''adlı haber sitemizi sık sık ziyaret ederek, bizlere en büyük desteği ve gücü vermiş olacaksınız.

''cermikgazetesi.com'' internet haber sitemizde; ağırlıklı olarak Diyarbakır, Güneydoğu ve Doğu'dan haberler, fotoğraf, görüntü, canlı yayınlar, sıcak gelişmeler, yer alacak.

Binlerce yıllık tarihe sahip olan, Amid, Omid, Emit, Amida Kara Amid, Kara Hamid, Diyar-ı Bekir, Diyarbekir ve en son olarak Diyarbakır adını alan kadim kentin sesi, ''cermikgazetesi.com'' ile duyurulacak.

İyi bir başlangıç yaptığımıza inanıyorum.

Ölümcül Gelenek: Anız yangınları ve kayıplar

Güneydoğu'da yıllardır anız sorunu yaşanıyor. Yıllardır uzmanların uyarılarına, rağmen çiftçiler, anız yakmayı adeta bir gelenek haline getirmiş durumda.

Empati eksikliği ve kural ihlalleri

Toplum olarak kuralları kabullenmekte zorlanıyoruz. Kurallara karşı sürekli bir direnç gösteriyoruz. Bunun nedenlerinden biri empati yapmamak.

Diyarbakır'da iz bırakan valiler

Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su'nun yaş haddinden emekliye ayrılacağını duyduğumda, geçmişte Diyarbakır'da görev yapmış valileri hatırladım.

Torununa harçlık veremeyen dede ve ekonomik çıkmaz

Geçtiğimiz günlerde, bir emeklinin gazetecinin uzattığı mikrofona "Torunlarım için canımı veririm, ama harçlık veremem" demesi, Türkiye'nin geldiği acı durumu gözler önüne seriyor.

Enflasyonun düşüşü ve vatandaşın beklentisi

Ekonomiden sorumlu Bakan Mehmet Şimşek, zaman zaman enflasyonun düşürülmesiyle ilgili açıklamalar yapıyor.

Diyarbakır’a Hızlı Trende yeni gelişmeler!

Diyarbakır’ın uzun zamandır beklediği hızlı tren ve liman bağlantısı, nihayet gündeme gelmiş durumda.

Diyarbakır turizmde hak ettiği yere gelmeye hazır mı?

Diyarbakır, kadim tarihî ve kültürel zenginlikleriyle dolu bir şehir. Ancak, bu zenginlikleri turizme tam anlamıyla kazandırabildik mi?

Diyarbakır’ın derin mutsuzluğu

Diyarbakır, son yıllarda yapılan Yaşam Memnuniyet Araştırması sonuçlarına göre, yine Türkiye'nin en mutsuz şehri oldu.

Dicle Elektrik ve kaçak trafolar

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde sıklıkla gündeme gelen kaçak elektriğin yerini bu kez de kaçak trafo kullanımı almaya başladı.

Diyarbakır'da sağlıktaki skandallar bitmiyor

Diyarbakır’daki sağlık alanında yaşanan skandallar son günlerde ardı ardına patlak veriyor.

Özel Haber