CERMİK- Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, bıçaklı saldırıya uğrayan personelin durumunun iyi olduğu belirtildi.

Alzheimer hastalarında beyin hücrelerinin neden öldüğü keşfedildi Alzheimer hastalarında beyin hücrelerinin neden öldüğü keşfedildi

Yazılı açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

"Dün saat 18:00 sularında Merkez 24 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyon Ekibimiz SBÜ Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesine hasta nakli sonrası İstasyona seyir halinde iken trafikte sivil bir araç tarafından taciz edilmiş ve sözlü olarak tehdit edilmişlerdir. İstasyona seyir haline devam eden ekibimizin kullandığı ambulansımız aynı sivil araç tarafından önü kesilerek durdurulmuş ve personellerimize fiziksel saldırıda bulunulmuştur. Saldırıda sağlık personellerimizin dördü de darp edilmiş olup iki personelimiz de maalesef bıçakla yaralanmıştır."

açıklamada, saldırıya uğrayan sağlık çalışanlarının olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından SBÜ Gazi Yaşargil Eğitim Ve Araştırma Hastanesine nakledilerek, tedavilerinin yapıldığı ve durumlarının iyi olduğu belirtildi. Sağlık çalışanları taburcu edilirken, saldırıyı gerçekleştirilen şahısların Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında gözaltına alındığı ve hukuki süreç hassasiyetle devam ettiği vurgulanan açıklamada, Diyarbakır halkına da bir çağrı yapıldı. Çağrıda, "Covid-19 Pandemisinde, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremde olduğu gibi ihtiyaç duyduğumuz her anda 7 gün 24 saat vatandaşlarımıza sağlık hizmeti sunarak; Umudun bittiği yerde umut olan, saniyeleri yaşama çeviren ve gece gündüz demeden fedakarca çalışan sağlık çalışanlarımıza yapılan bu saldırıyı kınıyor, Kadirşinas Diyarbakır halkının da şifa veren ellere vefasını sağlık çalışanlarına sahip çıkarak göstermesini bekliyoruz." denildi.