Kanuni'nin o ünlü sözü Diyarbakır'da söylediğini biliyormuydunuz? Kanuni'nin o ünlü sözü Diyarbakır'da söylediğini biliyormuydunuz?

Özgür Ayaydın

TFF 2. Liginde mücadele eden ve sezon hazırlıklarını Ankara’da sürdüren Amedspor’lu futbolcular içme suyundan kaynaklı rahatsızlık nedeniyle hastanelik oldu. 

“Yükseliş Sezonu” teması ile yeni sezon hazırlıklarını Ankara Kızılcahamam’da sürdüren Amedspor’lu futbolcular dün peş peşe rahatsızlanmaya başladı. Hastaneye kaldırılan futbolcuların tesislerdeki içme suyundan kaynaklı rahatsızlandığı belirtildi. Hastanede serum takılan 5-6 futbolcu kaldıkları otele gönderilirken, aynı otelde kalan Kepezspor’lu futbolcu ve teknik ekibinde aynı sorunu yaşadığı öğrenildi. 

İçme suyundan kaynaklandığı belirtilen rahatsızlık nedeniyle şu anda otelde yaklaşık 15 Amedsporlu futbolcuya daha serum yapılırken, yaşanan rahatsızlık nedeniyle bu akşam yapılacak olan idmanın iptal edildiği öğrenildi. 

İçme suyunun kalmaması nedeniyle kuyu suyu yada depoda bekletilen suyun tesise verilmesinden sorunun kaynaklandığı öğrenildi. 

Amedspor’un yanısıra Kepezspor’lu futsolcularında aynı sorunlarığı yaşadığı belirtilirken, akşam yapılacak olan idman iptal edildi.