Diyarbakır Valisi Su, son bir yılda Diyarbakır'da 26 yeni hat açtıklarını ve toplam 330 otobüsün taşımacılıkta hizmet verdiğini söyledi.

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali İhsan Su, Diyarbakır için güzel bir hizmeti daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını beölirtti.

Diyarbakır’daki Kayıp yakınları Mehmet İnan’ın akıbetini sordu Diyarbakır’daki Kayıp yakınları Mehmet İnan’ın akıbetini sordu

Diyarbakır'a valilik ve büyükşehir olarak önemli hizmetler gerçekleştirdiklerini ifade eden  Su, altyapıda, üstyapıda, eğitimde, sağlıkta, tarımda, ticarette, organize sanayi bölgelerinde, gençlik spor hizmetlerinde her alanda bir çok hizmeti vatandaşlarla paylaştıklarını kaydetti.

26 HAT, 35 OTOBÜS

Vali Su, son bir yılda 35 yeni otobüsün araç filosuna katılımı ile toplam 330 otobüsün hizmet vermeye başladığını belirterek, otobüslerin vatandaşların talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda güzergahlarda çalıştırılacağını kaydetti.

Büyükşehir Belediyesi’nin yeni hizmete aldığı otobüslerle toplu taşımanın rahatlayacağını vurgulayan Vali Su, şöyle dedi:

''Kaliteli ve konforlu bir ulaşım sağlamak için engelli kardeşlerimizi de düşünüyoruz. Otobüslerimiz engelli erişimine uygun otobüsler. Aynı zamanda tüm otobüslerimizde dijital dönüşümü de gerçekleştirdik. Her otobüsümüzde sesli anons sistemi var. Banka kartı ve abonman kart ile binme, mobil uygulamayı indirdiğiniz zaman tüm hat hareketleri izleme, saatleri görebilme imkanı var. Akıllı duraklarımız, QR kod uygulamamız var. Otobüslerimizi Türkiye Kart kullanımına hazır hale getirdik.''

Vali Su, şehir içi toplu taşımayı rahatlatmak için mevcut hatlara ilaveten son bir yıl içerisinde 26 yeni hat ile 230 kırsal mahalleye hizmet sunduklarını da ifade etti.

AKILLI TRAFİK SİSTEMİ

Trafiği rahatlatmak amacıyla akıllı trafik uygulamasının başlatıldığını da aktaran Vali Su, şöyle devam etti:

''99 kavşakta sinyalizasyon hizmeti yaptık. 54 kavşak akıllı trafik sistemine sahip. 6 kavşakta yeşil kuşak imkanı var. 17 ilçemizde 16 bin trafik levhasını yaptık ve astık. 1750 kilometre yol çizgisi çektik. 2 bin metre hız kesici kasis yaptık. Merkezde tüm okullarımızda çocuklarımızın güvenliği için kasisler yaptık.

33 A tipi durak, 220 kırsal durak olmak üzere toplam 253 durağın yapımını tamamlayıp vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Vatandaşlarımız için gece gündüz tüm ekiplerimiz ile çalışıyoruz. Onların mutluluğu huzuru bizim mutluluğumuz huzurumuz. Bu anlamda tüm ekiplerimiz ile beraber bu hizmetlerin daha iyi hale gelmesi için çalışmaya gayret ediyoruz.''

Editör: EYYUP KAÇAR