605545bd-e8d9-404f-9c67-851a85d4701a

Ferit Aslan

DİSKİ’nin dün kepçe ile su borcundan dolayı Amedspor’a gitmesini değerlendiren Kulüp başkanı Aziz Elaldı, “Kepçe ile Amedspor’un kökünü kurutmaya mı gidiyorsun? DİSKİ Genel müdürünün bir atraksiyonunu yaşadık” dedi. 

WhatsApp Image 2023-08-22 at 16.41.52

“800 bin elektrik, 1 milyon 800 bin su borcumuz var”

Amedspor Başkanı Aziz Elaldı, dün su borcu yüzünden DİSKİ’nin kepçe ile kulüp binasına gitmesi ile yaşanan krizi değerlendirdi. Katıldığı bir sosyal medya hesabından konu ile soruyu yanıtlayan Elaldı, “800 bin lira elektrik, yaklaşık 1 milyon 800 bin lira da su borcumuz bulunmaktadır” dedi. 

“Kepçe ile gelmenin anlamı, ‘Kökünü kurutacağım’ demektir”

Diyarbakır’da bütün partilerin ortak değeri Amedspor  Diyarbakır’da bütün partilerin ortak değeri Amedspor 

WhatsApp Image 2023-08-22 at 16.42.09

DİSKİ Genel müdürü Fırat Tutşi’nin daha öncede bunu benzer atraksiyonlar yaptığını söyleyen Elaldı, “Kulüpte günde 300 çocuk alt yapıda, yine erkek ve kadın futbol takımımız var orada. Sen gelip, ‘’ben bu suyu keseceğim’ diyorsun. Kepçe ile gelmek, ‘Ben bir futbol takımının kökünü kuracağım’ mesajını vermektir. Su kesintisi vanadan olur ama bunlar kepçe ile gelmişler ve alt yapıyı tamamen sökme mesajı veriyorlar” dedi.

Amedspor kulüp binasının suyunu kesme girişimi Amedspor kulüp binasının suyunu kesme girişimi

“Spor’a destek Cami ve okula destek kadar hayırlıdır”

Aziz Elaldı, spor’a yapılan desteğin Cami ve okula yapılan destek kadar hayırlı olduğunu belirterek, “Kamu hizmeti veriyoruz. Kaldı ki aynı yerde Gençlik ve spor müdürlüğünün de tesisi var” dedi. Olaydan hemen sonra Büyükşehir Belediyesi Genel sekreteri Abdullah Çiftçi ve diğer yetkililerle konuştuğunu, onlarında kendilerine yaşananlardan üzün olduklarını söylediğini belirten Elaldı, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Bir borcumuz var ortada doğrudur ama bunu çözmenin yolu ve yöntemleri vardır. Bugün kendileri ile oturup konuşacağız. Bütün belediyeler bulundukları kentlerin takımlarına destek verip sahip çıkarken, bizde ise zorla suyu parası almaya çalışıyorlar. Bugünü görüşerek bu sorunu çözmeye çalışacağız”